Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-03-09

Kiek kainuoja e. verslas Lietuvoje (antra dalis)

Publikuota: idomu


Pradedu antrą įrašą apie Lietuvoje parduodamus verslus. Informacijos šį kartą ieškosiu svetainėje tiltai.lt, informacinių technologijų skyrelyje. Čia gan nemažai skelbimų, tačiau ne prie visų yra kontaktai ir svetainės adresas, kad tai galėtum pamatyti reikia užsiregistruoti ir užsisakyti paslaugą kuri leistų tai peržiūrėti. Na bet šį kartą apsieisime be to, gal kas žinos apie kokias svetaines vyksta kalba ir nepatingės parašyti komentaruose.


Už 61 000lt parduodama sporto prekių elektroninė parduotuvė. Iš ties ji negali pasigirti didele apyvarta, tik 150 000lt. Į kainą įeina: tinklapis, du registruoti internetiniai adresai, logotipo patentas vieta serveryje ir kt. Parduotuvė aprašyme, skamba tipiniai žodžiai, kad įmonė, mažai lėšų skyrė reklamai, o tai padarius prekyba iššauktų keletą kartų. Gal šiek tiek ir yra tiesos, bet dar rinka nėra pilnai susiformavusi tokio tipo pirkiniams internete, nors pati pardavėjai sako, kad pardavimai kas mėnesį didėja 20%. Ar tai tiesa ne man spręsti, nors to tikėti nelabai noriu…


Krentant nekilnojamo turto (NT)  rinkai ir vis mažėjant pirkėjų, mažėja ir ieškančių informacijos internete apie parduodamą NT. Taigi viena įmonė, kurios pavadinimo nežinome, kaip supratau nusprendė parduoti NT agentūra kartu su NT portalu. Kaina  80 000lt, atrodytų, kad už agentūrą ir portalą tai nėra dideli pinigai, juolab, kad metinis įmonės pelnas 90 000lt, o apyvarta tik 250 000lt. Tai taip išeina, kad pirkimo išlaidos turėtų atsipirkti jau per pirmus metus,  nieko sau!


Iš tiesų NT krizė veikia ir tokios pat temos portalus, taip sakau ne šiaip sau, nes pamačiau dar vieną parduodamą NT portalą. Tai pietų Lietuvos rinkai skirta svetainė, kaip suprantu, Alytaus. Portalas veikia 2 metus, dirba 1  žmogus. Na ir jam pavyko užauginti 30 000lt projektą, bent jau tiek tikisi gauti.


Na ir dar porą aukcionų. Tai būtų minikaina.lt kurio kaina 15 000lt. Projektas dar visai naujas. Tinklapis nelabai išvaizdus. nesu matęs nei reklamos, o kaina palyginus stulbinama. Už ką tiek? Nes esu kažkur skaitęs, kad pati sistema kainuoja apie 70 dolerių. Antroji minibet.lt 25 000lt.


Tai va, matome, kad didžiausias pasirinkimas yra nepelningo verslo  miniaukcinų rinkinys. Šiaip retas atvejis, kad būtų pardavinėjami, pasiteisinantys ir pelną nešantys projektai, nebent vienas kitas atvejais. Todėl prieš perkant siūlau atidžiai išsiaiškinti, kodėl projektas parduodamas, kokios jo plėtros galimybės, kokie galimi konkurentai ir kai iš jo išplėšite pelno.


Atgal į: Kiek kainuoja e. verslas Lietuvoje (antra dalis)