BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Akcionai keičia taisykles (Labai gudru) 


Neseniai rašiau straipsnį apie tai, kad artėja galas mini aukcionams, minėjau ir aukcioną bid.lt, kurie laikinai buvo sustabdęs savo veiklą ir sakė atsinaujinęs ir su staigmenomis vėl startuos vasario 14d. Na ką, kuomet startavo nuėjau pasižvalgyti kas pasikeitė. Užėjus į svetainę viskas kaip ir seniau: dizainas tas pats prekės ir nieko neišsiskiriančios… Ai dar tiesa nebeliko tų 5 nemokamų siūlymų kuriuos seniau duodavo kiekvienam naujam registruotam vartotojui. Na jau lyg ir planavau iš svetainės išeiti truputį nusivylęs, bet štai akis staiga krito į užrašą kuriame užrašyta: „Dėmesio! Prašome susipažinti su pasikeitusiomis aukciono bid.lt taisyklėmis. Taisykles galite rasti čia. Na ką keliaujame susipažinti.“ Čia įdėmiai perskaitau naujas taisykles. Na ir nieko naujo išskyrus vieną į kurią ir noriu atkreipti jūsų dėmesį.


 


Naujoji taisyklė skamba štai taip:  „Aukcionas laikomas laimėtu, jei siūlymais pakelta prekės kaina viršija 2 % realios prekės vertės. Jei, pasibaigus aukciono laikui, pasiūlyta prekės kaina neviršija 2 % realios prekės kainos, aukcionas nukeliamas į kitą dieną ir prasideda tuo pačiu laiku, o pradinė prekės kaina yra paskutinė praėjusią dieną pasiūlyta kaina“. Perskaičiau du ar tris kartus kol supratau apie ką čia kalbama…


 


Na jei kas dar nesuprato, pabandysiu paaiškinti pavyzdžiais. Tarkime prekės, na sakykime kokio mobiliojo telefono, vertė yra 1000lt. Kad šios vertės prekę būtų galima laimėti, jos pradinė kaina, kuri yra keliama siūlymais po vieną centą, turi viršyti du procentus, šiuo mūsų prieš tai pasirinktu pavyzdžiu būtų 20.00 LT (1000lt : 100% * 2% = 20.00lt). Jei prekės kaina kyla tik po vieną centą tai vadinasi, kad tikrasis žaidimas prasidės tik po 2 000 siūlymų. Tarkime jei įvyks kokie 500 siūlymų, ir po to siūlymo niekas daugiau nepasiūlo -  laikas pasibaigia, laimėtojo nėra nes dar tie 5lt neviršija 2% kainos ir žaidimas keliamas į kitą dieną, kur jis toliau vyksta nuo tų 5lt. Ir viskas vyks taip toliau kol kaina nepakils iki 20lt.


 


Nesuprantu, kur čia logika, kas turi pradėti dalyvauti ir “kišti” pinigus jei žino, kad dar tikrai niekaip negalės laimėti. Tuomet, dauguma lauks kol prekės pradinė kaina pakils iki to reikiamo procento. Klausimas kas ją jau kels?


 


Nežinau, ką žaidinimo organizatoriai galvoja tokiu sprendimu ir kaip ketina pritraukti dalyvių, jei kiti aukcionai kol kas dar siūlo palankesnes sąlygas laimėti. Todėl niekaip neišsivaizduoju, kaip jis gali pasiteisinti? Gal tik išradžių kol žaidimo dalyviai aklai dalyvauja ir nesigilina į taisykles…


 


Sprendimas labai įdomus, todėl man labai smalsu ką jūs apie tai galvojate ?


 


P.S. O gal aš čia ko nesupratau ir kalbu į lankas??? J


 

Rodyk draugams

komentarai (12) | “Akcionai keičia taisykles (Labai gudru)”

 1.   As rašo:

  Na tikrai idomiai vyksta, dabar katik maciau pats kaip pasibaiges aukcionas, laimetojas nepaskalbtas o preke pradingo. Be to pastoviai keiciasi prekes….

 2.   Anonimas rašo:

  Reiktu but kvailam, kad stengtis ir dalyvaut aukcione, kuriame uz preke garantuotai sumokesi 2% daugiau nei tiesiog nuejes i parduotuve :D

 3.   Kaspras rašo:

  Netgi manau, kad du procentai yra per daug, nes jie kuomet surenka tuos 2 proc. preke ne vien atsiperka tačiau ant jos ir uždirbama jau, o bet žaidimas nesustoja perlipus 2proc. Jis tik prasideda.

  Taip pat laukiu daugiau Jūsų nuomonių…

 4.   Anonimas rašo:

  Šiaip manau turėtų valstybės reguliuoti tokie "aukcionai".

 5.   Kaspras rašo:

  Na teisių kaip ir nepažeidžia, nes taisyklėse parašyta, kad aukciono dalyvis pats atsako už išleistą pinigų sumą, na jei tas dalyvis truputi… tai ir leidžia :D

 6.   Vaidas rašo:

  Tai jei tas puslapis nuo 1 statymo uždirba 50ct, tai 2% - prekė jau atsiperka (jei neapsiskaičiavau). Visai įdomiai. O iki tų 2% jaučiu pririnks statymų pasinaudoję visokiais gudrais triukais, pvz. tik 5 minutes nuo dabar naujai registruoti vartotojai, nusipirkę tų statymų per banką, gali statyti nemokamai.

 7.   Napalias rašo:

  Greiciausiai esme yra tame, kad dauguma zmoniu nera linke skaityti taisykles o tiesiog sutikti su taisyklemis aklai.

 8.   JoKeRiS rašo:

  Cirkininkai.. Tu sakai tiesa, tikrai niekas nenores bid`inti nebent jau bus pakelta kaina virs tu 2%. Aisku bus daug neismaneliu kurie nepaskaitys taisykliu ir kels ta kaina tikedamiesi laimeti…

  Laukit dabar internete vaiku spamo, nes atsiras tokiu kurie rekaus, kad jie laimejo ir nedave prekes.

  Aciu uz demesi.

 9.   darius rašo:

  • Aukciono dalyvis, pateikęs paskutinį siūlymą, tačiau nelaimėjęs aukciono dėl to, kad paskutinė pasiūlyta prekės kaina buvo nepakankama, atgauna visus tame aukcione pateiktus siūlymus.

 10.   Kaspras rašo:

  To dalyko nemačiau, gal ir net nebuvo, nežinau, tačiau tai nelabai ką r keičia nes pinigus atgauna tik paskutinis pasiūlęs dalyvis.

 11.   Carol Georgis rašo:

  I simply want to mention I am just newbie to blogging and site-building and certainly enjoyed you’re blog. Most likely I’m going to bookmark your blog post . You amazingly come with tremendous articles and reviews. Regards for sharing with us your website.

 12.   Mauricio Cassio rašo:

  Sehr nützlich Artikel sein es wenn i OKAY zusammenfassen Sie dieses auf meinem Blog? Danke

Rašyk komentarą