BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nelegalus internetinis verslas


VMI sučiupo 2 nelegaliai dirbusias internetines parduotuves 


“Vienoje iš jų prekiauta apatiniu trikotažu. Tuo nuo šių metų pradžios vertėsi dvi merginos. Viena iš jų gyveno JAV, iš ten ir siųsdavusi užsakytą prabangų „Victoria‘s Secret“ apatinį trikotažą. Pirkėjai galėjo atsiskaityti, pervesdami pinigus į jos sąskaitą. Antroji mergina – gyvenančiosios JAV pažįstama — verslu rūpinosi Vilniuje, jai klientai atsiskaitydavo grynaisiais.


Vilniaus AVMI specialistai atliko kontrolinį pirkimą. Patikrinimo metu nustatyta, jog nuo metų pradžios už prekes merginos gavo daugiau nei 24 tūkst. litų. Apatinio trikotažo pardavėjos vertėsi individualia veikla, neįregistravusios jos ir nepranešusios Mokesčių administratoriui apie ketinimą ją vykdyti.


Kito patikrinimo metu pareigūnai nustatė, jog fizinis asmuo į JAV eksportuodavo kilmingus  anglų ir prancūzų buldogų, terjerų, spanielių veislės šuniukus. Per kelerius metus įvykdyta beveik 150 eksporto procedūrų, bendra jų suma – daugiau nei 350 tūkst. litų.


Mokesčių inspektoriai internetiniame tinklalapyje, kuriame ir buvo prekiaujama šuniukais, nurodytu elektroniniu adresu susitarė dėl šuniukų apžiūrėjimo ir pirkimo.  Tolesnio patikrinimo metu nustatyta, jog fizinis asmuo namie laikė ir ketino parduoti dar 10 įvairių veislių šuniukų. Jis nebuvo nei užregistravęs individualios veiklos, nei turėjo verslo liudijimą šiai veiklai. Jau kitą dieną po Mokesčių inspekcijos specialistų vizito vyriškis įsigijo verslo liudijimą, suteikiantį teisę auginti  veislinius naminius gyvūnėlius.


Abiem atvejais už nustatytus pažeidimus surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai, tyrimai tęsiami.


„Elektroninė prekyba Lietuvoje — dar nauja  veiklos sritis. Bet, kaip rodo praktika, šešėlis tampa madingas ir internete, — sakė Vilniaus AVMI viršininko pavaduotojas Mindaugas Almantas.- Todėl mūsų specialistai analizuoja internete veikiančias parduotuves, tikrina, ar jų savininkai veikia legaliai ir moka mokesčius valstybei. Nepriklausomai nuo veiklos pobūdžio, kiekvienas, užsiimantis komercine ūkine veikla, privalo pagal įstatymus įregistruoti savo veiklą ir mokėti mokesčius“.”


informacija pateikta iš www.vmi.lt

Rodyk draugams

Rašyk komentarą