BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: ‘idomu’ kategorija

Reklama kuri pritraukia

2009-03-12

Coca cola viena iš tų kompanijų kurios reklama nesikartoja kiekvieną dieną po keletą kartų, tačiau pasirodžiusi priverčia visus atkreipti ir nusišypsoti. O kaip to nepadarysi, kai reklamos siužetas iš ties įdomus ir tarsi kaip koks trumpas animacinis (arba pusiau toks :D) filmukas pasakoja istorija.


Todėl patalpinu keletą mano nuomone įdomiausių Coca cola reklamos klipų ir kviečiu pasižiūrėti.

      O ką apie šias reklamas manote jūs?


       

      Rodyk draugams

      Kiek kainuoja e. verslas Lietuvoje (antra dalis)

      2009-03-09


      Pradedu antrą įrašą apie Lietuvoje parduodamus verslus. Informacijos šį kartą ieškosiu svetainėje tiltai.lt, informacinių technologijų skyrelyje. Čia gan nemažai skelbimų, tačiau ne prie visų yra kontaktai ir svetainės adresas, kad tai galėtum pamatyti reikia užsiregistruoti ir užsisakyti paslaugą kuri leistų tai peržiūrėti. Na bet šį kartą apsieisime be to, gal kas žinos apie kokias svetaines vyksta kalba ir nepatingės parašyti komentaruose.


      Už 61 000lt parduodama sporto prekių elektroninė parduotuvė. Iš ties ji negali pasigirti didele apyvarta, tik 150 000lt. Į kainą įeina: tinklapis, du registruoti internetiniai adresai, logotipo patentas vieta serveryje ir kt. Parduotuvė aprašyme, skamba tipiniai žodžiai, kad įmonė, mažai lėšų skyrė reklamai, o tai padarius prekyba iššauktų keletą kartų. Gal šiek tiek ir yra tiesos, bet dar rinka nėra pilnai susiformavusi tokio tipo pirkiniams internete, nors pati pardavėjai sako, kad pardavimai kas mėnesį didėja 20%. Ar tai tiesa ne man spręsti, nors to tikėti nelabai noriu…


      Krentant nekilnojamo turto (NT)  rinkai ir vis mažėjant pirkėjų, mažėja ir ieškančių informacijos internete apie parduodamą NT. Taigi viena įmonė, kurios pavadinimo nežinome, kaip supratau nusprendė parduoti NT agentūra kartu su NT portalu. Kaina  80 000lt, atrodytų, kad už agentūrą ir portalą tai nėra dideli pinigai, juolab, kad metinis įmonės pelnas 90 000lt, o apyvarta tik 250 000lt. Tai taip išeina, kad pirkimo išlaidos turėtų atsipirkti jau per pirmus metus,  nieko sau!


      Iš tiesų NT krizė veikia ir tokios pat temos portalus, taip sakau ne šiaip sau, nes pamačiau dar vieną parduodamą NT portalą. Tai pietų Lietuvos rinkai skirta svetainė, kaip suprantu, Alytaus. Portalas veikia 2 metus, dirba 1  žmogus. Na ir jam pavyko užauginti 30 000lt projektą, bent jau tiek tikisi gauti.


      Na ir dar porą aukcionų. Tai būtų minikaina.lt kurio kaina 15 000lt. Projektas dar visai naujas. Tinklapis nelabai išvaizdus. nesu matęs nei reklamos, o kaina palyginus stulbinama. Už ką tiek? Nes esu kažkur skaitęs, kad pati sistema kainuoja apie 70 dolerių. Antroji minibet.lt 25 000lt.


      Tai va, matome, kad didžiausias pasirinkimas yra nepelningo verslo  miniaukcinų rinkinys. Šiaip retas atvejis, kad būtų pardavinėjami, pasiteisinantys ir pelną nešantys projektai, nebent vienas kitas atvejais. Todėl prieš perkant siūlau atidžiai išsiaiškinti, kodėl projektas parduodamas, kokios jo plėtros galimybės, kokie galimi konkurentai ir kai iš jo išplėšite pelno.

      Rodyk draugams

      Lietuvoje veiklą pradeda didžiausias „Oracle“ distributorius Rytų Europoje

      2009-03-05


      Šiandien Lietuvoje oficialiai veiklą pradeda didžiausias Rytų Europoje „Oracle“ partneris - IT bendrovė „FORS Europe“. Daugiau nei 300 partnerių tinklą Rusijoje ir NVS šalyse suformavusi FORS kompanija ateina į Baltijos šalių rinką taip pradėdama plėtrą Centrinės Europos kryptimi.


      Pirmoji FORS holdingo kompanija įkurta Maskvoje 1991 metais ir per trumpą laiką tapo pagrindiniu šalyje JAV programinės įrangos milžinės „Oracle“ partneriu. Jau 2000 metais FORS pasiekė aukščiausią „Oracle“ partneriams suteikiamą kvalifikacijos lygį. Tuo metu FORS buvo viena pirmųjų tokį sertifikatą gavusių įmone Centrinėje Rytų Europoje, visoje Europoje jų buvo tik 11, pasaulio mastu – tik 20.


      „FORS verslo modelis – pridėtinę vertę kuriančio platintojo, kuris užsiima rinkos dalyvių švietimu ir pagalbos partneriams teikimu - pasiteisino Rusijoje ir kitose NVS šalyse, todėl buvo nuspręsta jį plėsti į Europos Sąjungos šalis,“ – sako UAB „FORS Europe“ regiono vadovas Osvaldas Varnas. Pasak jo, pirmuoju etapu kompanija įkūrė padalinį Šveicarijoje, vėliau - Didžiojoje Britanijoje. Šiais metais įsteigtos atstovybes Baltijos šalyse ir taip pradėta plėtra Centrinės Europos kryptimi.


      FORS dirba išskirtinai su „Oracle“ technologijomis ir veikia kaip pridėtinę vertę kuriantis platintojas (angl. value added distributor), t.y. kompanija kuria ilgalaikius ryšius su „Oracle“, rūpinasi partnerių bendruomenės vystymu ir palaikymu, dirba su „Oracle Partner Network“ (OPN) programomis. FORS užduotis – padėti partneriams žengti pirmuosius žingsnius „Oracle“ bendruomenėje, kad šis procesas praeitų sklandžiai ir partneris netrukus galėtų naudotis „Oracle“ partnerio statuso teikiama nauda. Esamiems „Oracle“ partneriams „FORS Europe“ padės plėsti siūlomų sprendimų spektrą ir didinti pardavimus.


      Naujai įkurtai bendrovei UAB „FORS Europe“ Lietuvoje vadovaus ilgus metus IT srityje dirbantis Osvaldas Varnas, kuris pastaraisiais metais buvo atsakingas už „Microsoft“ tarnybinių stočių ir programavimo priemonių verslą Lietuvoje. „FORS Europe“ pati nesiims diegti „Oracle“ ar kitų technologijų galutiniams vartotojams, nekonkuruos su kitais „Oracle“ partneriais.


      Pasak O. Varno, „FORS Europe“ užima išskirtinę vietą „Oracle“ partnerių ekosistemoje. „Iki šiol Lietuvoje nebuvo kompanijos, kuri padėtų partneriams tapti „Oracle“ partnerių tinklo (OPN) nariais, kelti specialistų kvalifikaciją, gauti pagalbą, užtikrinančią maksimalų partnerystės efektyvumą ir plėsti teikiamų sprendimų krepšelį „Oracle“ technologijų ir produktų pagrindu,“ – sako O. Varnas.

      Rodyk draugams

      Štai jums nuolaida…

      2009-02-27


      Manau, kad žinote ką su šiuo kuponu daryti, jei ne tai nusirašykite šio dovanų kupono kodą ir lėkite i manoknyga.lt. Kuomet pasinaudosite kuponu, apsilankykite vel pas mane ir parašykite komentaruose ką išsirinkote.


      Sėkmės, gero savaitgalio ir pasimatysime pirmadienį!


      Apie konkursą daugiau info čia 

      Rodyk draugams

      Akcionai keičia taisykles (Labai gudru)

      2009-02-16       


      Neseniai rašiau straipsnį apie tai, kad artėja galas mini aukcionams, minėjau ir aukcioną bid.lt, kurie laikinai buvo sustabdęs savo veiklą ir sakė atsinaujinęs ir su staigmenomis vėl startuos vasario 14d. Na ką, kuomet startavo nuėjau pasižvalgyti kas pasikeitė. Užėjus į svetainę viskas kaip ir seniau: dizainas tas pats prekės ir nieko neišsiskiriančios… Ai dar tiesa nebeliko tų 5 nemokamų siūlymų kuriuos seniau duodavo kiekvienam naujam registruotam vartotojui. Na jau lyg ir planavau iš svetainės išeiti truputį nusivylęs, bet štai akis staiga krito į užrašą kuriame užrašyta: „Dėmesio! Prašome susipažinti su pasikeitusiomis aukciono bid.lt taisyklėmis. Taisykles galite rasti čia. Na ką keliaujame susipažinti.“ Čia įdėmiai perskaitau naujas taisykles. Na ir nieko naujo išskyrus vieną į kurią ir noriu atkreipti jūsų dėmesį.


       


      Naujoji taisyklė skamba štai taip:  „Aukcionas laikomas laimėtu, jei siūlymais pakelta prekės kaina viršija 2 % realios prekės vertės. Jei, pasibaigus aukciono laikui, pasiūlyta prekės kaina neviršija 2 % realios prekės kainos, aukcionas nukeliamas į kitą dieną ir prasideda tuo pačiu laiku, o pradinė prekės kaina yra paskutinė praėjusią dieną pasiūlyta kaina“. Perskaičiau du ar tris kartus kol supratau apie ką čia kalbama…


       


      Na jei kas dar nesuprato, pabandysiu paaiškinti pavyzdžiais. Tarkime prekės, na sakykime kokio mobiliojo telefono, vertė yra 1000lt. Kad šios vertės prekę būtų galima laimėti, jos pradinė kaina, kuri yra keliama siūlymais po vieną centą, turi viršyti du procentus, šiuo mūsų prieš tai pasirinktu pavyzdžiu būtų 20.00 LT (1000lt : 100% * 2% = 20.00lt). Jei prekės kaina kyla tik po vieną centą tai vadinasi, kad tikrasis žaidimas prasidės tik po 2 000 siūlymų. Tarkime jei įvyks kokie 500 siūlymų, ir po to siūlymo niekas daugiau nepasiūlo -  laikas pasibaigia, laimėtojo nėra nes dar tie 5lt neviršija 2% kainos ir žaidimas keliamas į kitą dieną, kur jis toliau vyksta nuo tų 5lt. Ir viskas vyks taip toliau kol kaina nepakils iki 20lt.


       


      Nesuprantu, kur čia logika, kas turi pradėti dalyvauti ir “kišti” pinigus jei žino, kad dar tikrai niekaip negalės laimėti. Tuomet, dauguma lauks kol prekės pradinė kaina pakils iki to reikiamo procento. Klausimas kas ją jau kels?


       


      Nežinau, ką žaidinimo organizatoriai galvoja tokiu sprendimu ir kaip ketina pritraukti dalyvių, jei kiti aukcionai kol kas dar siūlo palankesnes sąlygas laimėti. Todėl niekaip neišsivaizduoju, kaip jis gali pasiteisinti? Gal tik išradžių kol žaidimo dalyviai aklai dalyvauja ir nesigilina į taisykles…


       


      Sprendimas labai įdomus, todėl man labai smalsu ką jūs apie tai galvojate ?


       


      P.S. O gal aš čia ko nesupratau ir kalbu į lankas??? J


       

      Rodyk draugams

      Blogerių bei manoknyga.lt konkursas!

      2009-02-12


       


      Mėgstate skaityti knygas? Mėgstate pikti internetu? Tai šis konkursas kaip tik Jums! Nuo Vasario devintosios dienos prasideda manoknyga.lt konkursas – “Blogų labirintas” kuriame dalyvauja ir It verslo blogas. 


      Žaidimo taisyklės:


      Kiekvieną darbo dieną viename iš blogų atsiras 10 Lt dovanų kuponas knygų pirkimui. Juo galės pasinaudoti tik tas, kuris bus pirmasis. Kuriame labirinto žingsnyje rasite reikiamą blogą, priklauso ne tik nuo žinojimo, bet ir nuo sėkmės.


       


      Žaidime dalyvauja šie blogai:
      blog.juokaz.com, itverslas.blogas.lt, darius.bulbukas.lt, eziukasvilniuje.blogas.lt, kaveikti.blogas.lt, kleckas.lt, kleiva.lt, liudas.sodonis.lt, lizi.lt, manoknyga.lt, nemiegu.lt, nežinau.lt, novum.lt, nulis.lt, pocius.lt, pragarovirtuve.lt, radiocool.lt, vili.lt, vonioje.blogspot.com


       


      Sėkmės nepasiklystant! ;)


       


      P.S. Pasinaudoję dovanų kuponu komentaruose parašykite, kokias knygas ir kodėl būtent jas įsigijote.

      Rodyk draugams

      Galas ateina miniaukcionams.

      2009-02-09       


      Galas Lietuvoje ateina miniaukcionams. Štai netgi vienas pirmųjų tokio tipo aukcionų Lietuvoje pradėjęs skelbimų portalas - skelbiu.lt priverstas užsidaryti. Skelbiu.lt praneša: „miniAukcionai vyks iki 2009 vasario 15 dienos. Tai Jūsų paskutinė galimybė išleisti turimus siūlymus ir įsigyti norimą daiktą!“ Galime pastebėti, kad šis aukcionas pastaruoju metu daug prekių atiduoda nepelningai, pavyzdžiui vienas iš jų 107cm plazminis televizorius „Samsung“ kainuojantis 2399lt buvo jau atiduotas po 50 siūlymų, siūlymo kaina 3lt minus mokesčiai ir įvairios nuolaidos tai lieka kelios dešimtys litų. Su kitais pirkiniais ir panašiai. Priežastis kodėl taip įvyko, tai didelė konkurencija mažoje ir dar manyčiau nepribrendusioje rinkoje. 


       


      Vienas pirmųjų pasitraukusių aukcionų buvo 1cent.lt. Šio aukciono įkūrėjai pasakojo, kad projektui skyrė daugiau nei pusę milijono, o prekės atsipirko tik kelios, o toliau vystyti veiklos jau nebeturėjo lėšų ir nematė prasmės, nors teigė, kad jau paskutiniu metu, prekės pradėjo atsipirkti.


       


      Dar vienas šių metų pradžioje veiklą nutraukęs mini aukcionas buvo centai.lt. Kurį laiką veikęs, manyčiau, gan pelingai, tačiau tik ne paskutiniuoju metu. Svetainėje buvo parašyta tik tiek, kad aukcionas išeina neterminuotų atostogų ir nežino kada sugrįš. Bet, manau, kad iš atostogų, jau gali ir nebesugrįžti, nes šiuo metu jau svetainė netgi neveikia.


              


      Vienas jauniausių ir neseniai veiklą pradėjusių aukcionų bid.lt ilgai neužsibuvo, gyvavo tik mėnesį ar du. Aukcionas kiekvienam registruotam vartotojui duodavo po 5 nemokamus siūlymus. Pats taip pat buvau užsiregistravęs ir kurį laiką stebėjau, kada bus palanki akimirka išleisti, bet tos akimirkos neradau, ir  juos išleidau vėjais nieko nepešęs. Tą laiką stebėdamas mačiau, kad dauguma turi tik tuos 5 siūlymus, o tų kurie jų nusipirkdavo tik vienas kitas. Taigi aukcionas sustabdė savo veiklą. Tačiau jau vasario 14 dieną vėl startuoja, na žiūrėsim kaip bus.


       


      Dar vienas aukcionas vertas manau, didesnio dėmesio ir truputi išsiskiriantis iš kitų savo įvairiomis akcijomis, trakime Valentino yra uzaciu.lt. Irgi dirbantis gan nuostolingai. Kiek juos stebiu, tai gan nedaug prekių pavyksta sėkmingai atiduoti, na nebent gan neblogai sekasi su „Akropolio“ 500lt dovanų čekiais. Bet aplamai žiūrinti į rezultatus, nemanau, kad jiems pavyks ilgai išsilaikyti.


       


      Aukcionų  yra gan daug, vieni dirba nuostolingai, kiti laikosi labai puikiai, bet kažkaip įtartinai atrodantys su tokiais dideliais siūlymų skaičiais pavyzdžiui telebid.lt arba tikcentas.lt ir dar keletas kitų, bet čia manau, pakalbėsiu apie tai kitą kartą.


       

      Rodyk draugams

      Blogerių konferencija “Login 2009″

      2009-02-04


      Beieškodamas informacijos googleje apie praeitų metų blogerių konferenciją “Blogin 2008″ pastebėjau, kad jau organizuojamas 2009 metų blogerių susirinkimas kuris dabar vadinsis “Login“.
      “Login 2009″ įvyks šių metų birželio 4d. Siemens arenoje. Tik ar ji nebus mums per didelė ir ar visa šventė nepaliks nuobodžiu renginiu? Iš ties daug nieko negalime spręsti, nes informacijos kol kas nėra jokios, o ir aš dar niekuomet ten nesu dalyvavęs. :) 


      Taigi, laiko dar išties daug, tad mums mažiesiems  blogeriams dar liko laiko pasitemti ir tapti pastebėtiems. :)


      Sėkmės!

      Rodyk draugams

      Organizuojamas IT idėjų konkursas (lauksim geresnių:))

      2009-02-03


      UAB “Baltnetos komunikacijos” skelbia geriausių IT idėjų konkursą, kurio nugalėtojus bendrovė parems suteikdama nemokamą interneto svetainės talpinimo paslaugą vieneriems metams. Kas mėnesį bus išrinkta po du nugalėtojus, kurie galės patalpinti savo idėja.
      Šiaip nemanau, kad tai labai didelė parama, norint gauti naudos iš savo idėjos. Juk neužteks vien talpinimo paslaugų kurios metams kainuoja apie 100-200lt. Gerom idėjom reikia „didesnių dovanų“, o įmonė, kurios pajamos pernai siekė 18.1mln. litų galėtų  ir labiau paremti it idėjos konkurso dalyvius.

      Rodyk draugams

      Antipiratinė akcija NEVOK!

      2008-11-17


       


      Ar girdėjote apie antipiratinę akciją NEVOK! Dar ne? O gaila, nes jau ji vyksta gan ilgai… Tačiau ne bėda, dabar galite susipažinti su akcija perskaitę trumpą Sigučio J. laišką, o vėliau skubėti įsijungti radijo laidą.


       


      „Dalyvavau skelbtame konkurse, rašiau projektą. Nors ir laimėjome, bet pinigėlių skyrė gerokai mažiau nei tikėjomės, todėl dalies projekto sumanymų teko atsisakyti. Šalia radijo laidų, galvojau įrašyti ir išleisti antipiratinį - t.y visom prasmėm legalų, atlikus visas įstatymuose numatytas procedūras, pasirašius sutartis ir t.t. - CD. Akcijos pabaigoje būtume surengę jo pristatymo koncertus visuose didesniuose miesteliuose, pakeliui iš Klaipėdos i Vilnių.


      Taigi, liko tik radijo laidos, kurios prasidėjo nuo spalio 1 ir vyks iki gruodžio 10 (tris kartus 9:30, 12:30 ir 15:30) trečiadieniais transliuos rs Vox Maris (Klaipėda 99 FM, Vilnius 96,8 FM ir internetu www.voxmaris.lt). Laidų bus 11. Jų metu tikiuosi ir pakalbinti žmones, ir pats paskaityti aktualių tekstų, kad klausytojai labiau suvoktų intelektines nuosavybės apsaugos svarbą ir skirtų tam daugiau dėmesio.


      Tai tiek trumpai. Kviečiu klausyti :) http://www.sukasiplanetos.net

      Rodyk draugams