BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: ‘internetas’ kategorija

Geriausi Lietuvos fotografų darbai - ctrl.lt

2009-07-08

Naujas projektas ctrl.lt – Geriausi Lietuvos fotografų darbai.

“Genialumas slepiasi paprastume - šia mintimi tikėdami, mes kūrėme naują interneto svetainę ctrl.lt. Kuri nuo 2009.04.03 startuoja, kaip geriausius Lietuvos fotografų darbus pristatanti interneto svetainė.

Šis naujas projektas iš kitų išsiskirs tuo, kad bus talpinami tik Lietuvos profesionalių fotografų darbai, o vertinti ir komentuoti teisę turės visi ctrl.lt svetainės lankytojai. Tikimės, kad svetainės svečiai ir dalyviai išliks objektyvūs ir tolerantiški fotografų atžvilgiu.

Šiuo metu fotografai darbus galės talpinti keliuose skirtinguose kategorijose: augmenija, gamtovaizdžiai, miestai, gyvūnai, žmonės, abstrakcija, portretai, objektai ir makro, o gausėjant darbams daugės ir kategorijų. Kadangi kiekvienas darbas bus vertinamas, svetainės skiltyje „Geriausi dabai“ galėsime sužinoti, kokie šiuo metu darbai pirmauja, kiek už juos balsuota. Taip pat yra skiltis - „Pasiūlyk fotografą“, kurioje kiekvienas užpildęs atitinkamus laukelius, galės pakviesti, jų manymu nusipelniusį čia savo darbus publikuoti fotografą.

Ateityje planuojame plėstis, įdėti naujų kategorijų, rengti virtualias parodas, konkursus.

Tai gi tikimės, kad ctrl.lt svetainė išpopuliarės tarp fotografų ir padės suburti profesionalių, fotografija užsiimančių žmonių bendruomenę, bei skatins foto mėgėjus kurti ir tobulėti, sekant jų pavyzdžiu.”

Rodyk draugams

Kiek kainuoja e. verslas Lietuvoje (pirma dalis)

2009-03-04


Pastaruoju metu padaugėjo parduodančių verslą, kaip teigė viena iš įmonių skelbianti apie parduodamus verslus sakė, kad ypač padaugėjo ir parduodamų interneto svetainių. Taigi nusprendžiau pasidomėti už kokią kainą ir kokios interneto svetainės parduodamos. Iš ties turiu prisipažinti, kad sunkiai sekėsi rasti. Labai skurdūs parduodamų svetainių aprašymai, kartais iš vis jų nėra, arba nepristatoma kokia svetainė parduodama, tik paskelbta kaina.


Apsilankęs svetainėje btrader.lt nelabai ką įdomaus radau, tačiau  ką radau tai būtų visiem žinomas centai.lt. Už jį prašoma 30 000lt. Iš ties kaina atrodo nedidelė, palyginus, kad jie turi net 22.000 registruotus vartotojus. Labai įdomu ar kas ryšis atgaivinti šią svetainę, juolab, kad jos viena po kitos užsiveria. Štai bid.lt kaip buvo kabėta, taip ir įvyko, ji kovą 5 dieną užsidaro. Galima spėti, kad su dideliu nuostoliu.


Parduodama ir e. Parduotuvė  perkugps.lt prekiaujanti navigacijomis, jos kaina 500lt. Iš ties kaina juokinga, nes bent truputį besigaudantis e-versle supranta, kad vien sistemos įdiegimas kainuoja gerokai daugiau…


Už 4 000e arba maždaug už 14 000lt galime įsigyti apklausų sistemą e-apklausa.lt. Negalėčiau pasakyti, kad projektas prastas. Šią apklausos sistemą esu bandęs ir iš ties ji nebloga, tačiau iš ko išlaikyti šį projektą? Iš reklamos? Kažkaip būtų sunku patikėti, nes auditorija labai plati, todėl reikėtų ir labai didelio lankomumo, kurio vargu ar būtų galima pasiekti…


Taigi tiek trumpai pirmoje šio įrašo dalyje. Antrajame aprašysiu apie įdomesnius ir kur kas didesnę vertę turinčius parduodamus e.projektus.

Rodyk draugams

Gal kam reikia nuolaidos?

2009-02-23


 


Krizė verčia mus taupyti, o kad galėtume sutaupyti pirmiausiai laukiame išpardavimų ir nuolaidų. Kad jų ilgai nereikėtų laukti ir ieškoti atsidarė naujas projektas adresu nuolaidele.lt kuris iš ties jau sukaupė nemažą nuolaidų kiekį iš įvairių paslaugų bei prekių asortimento kuris sparčiai didėja.


 


Projektas įdomus tuo, kad be didelio vargo galime išsirinkti norimos įmonės nuolaidos kuponą, kurių beje yra įvairių nuo 10% iki 50%. Tuomet jį atsispausdini ir nusineši į prekybos vietą.


 


Norintiems patalpinti savo nuolaidų kuponą tereikia duotu el.pašto adresu nurodyti logotipą, kokia nuolaida bus taikoma su nuolaidele.lt kuponu, kam bus suteikiama nuolaida, iki kada galioja pasiūlymas, Jūsų internetinės svetainės adresas ir vienas sakinys apie Jūsų įmonę ir jos veiklą.


 


Manau labai šaunus unikalus ir įdomus darbas, kurio jau seniai reikėjo mūsų lietuviškam internetui, kuris pūva vienas nuo kito plagijuotais ir jau nebeįdomiais projektais. :)

Rodyk draugams

Skelbiu.lt apsimokestino

2009-02-13

Šiandieną gavau laišką iš skelbiu.lt kuriame parašyta, kad dabar įdėti skelbimą kainuos 1lt. Žingsnis, kodėl taip nusprendė padaryti tai, apsisaugojimas nuo tariamų šiukšlių kūrių iš ties būdavo daug: tie patys pranešimai kartodavosi po kelis kartus iš eilės, taip žinoma tikimasi pritraukti daugiau klientų, tačiau, ieškantiems tai trukdo, trukdo ir kitiems prekių ir paslaugų pardavėjams…  


 


Taigi o tie kurie jau buvo užsiregistravę anksčiau, kad nebūtų perėjimas toks skausmingas J padovanojo dar po 5lt paslaugom.


 


O čia visas laiškas.


 


„Laba diena,


 


Siekiant apsaugoti skelbimų lentą nuo “šiukšlių“, nusprendėme simboliškai apmokestinti visus Skelbiu.lt skelbimus. Nuo 2009 m. vasario 9 d. skelbimo publikavimas 1 mėn. kainuoja 1 Lt.


 


Šis žingsnis naudingas tiek pirkėjams, tiek ir pardavėjams:


1. Sumažės nekokybiškų, besidubliuojančių, melagingų skelbimų skaičius.


2. Pirkėjai lengviau suras Jūsų skelbimą, skelbimai bus efektyvesni, greičiau parduosite savo prekes.


3. Nereikės kovoti su konkurentais dėl skelbimų kiekio. Jums reikės mažiau laiko ir pastangų administruojant savo skelbimus.


4. Dėl sumažėjusio nekokybiškų skelbimų kiekio galėsime greičiau reaguoti į Jūsų pastabas, spręsti iškylančias problemas.


 


Patarimai, kaip sumažinti išlaidas skelbimų publikavimui Skelbiu.lt:


1. Pildykite Skelbiu.lt sąskaitą banko pavedimu ir gaukite iki 60% premiją.


2. Jei savo prekes galite siųsti į kelis miestus ar teikiate paslaugas keliuose miestuose, nurodykite juos visus viename skelbime. Taip Jums nereikės dubliuoti skelbimų.


3. Jei esate juridinis asmuo ir pildote Skelbiu.lt sąskaitą banko pavedimu, mes Jums atsiųsime PVM sąskaitą faktūrą. Taip galėsite atsiimti PVM nuo papildytos sumos.


4. Taip pat nepamirškite prie skelbimo pridėti kokybiškų nuotraukų bei išsamaus prekės aprašymo. Tai nepadės sutaupyti, tačiau padės greičiau parduoti.


 


Visiems registruotiems vartotojams dovanojame po 5 Lt į Skelbiu.lt sąskaitą.


 


Pagarbiai


Skelbiu.lt administracija“

Rodyk draugams

10 Naujų interneto svetainių

2009-01-08

Na ką, seniai nieko nerašiau… Išties įdomu pažiūrėti, kokios naujo lietuviškos svetainės praturtino internetą.


Pradėkime turą.


1. Gauminos pagaminta svetainė myplay.lt. Svetainėje galėsime išsirinkti paklausyti, mums patinkančios muzikos. Išties yra sukauptas nemenkas dainų archyvas.


2. Sena.lt tai jau perskaitytų knygų elektroninis knygynas. Kiekvienas užsiregistravęs gali įdėti knygas ir jas parduoti.


3. 118.lt - įmonių, gyventojų paieška, transporto tvarkaraštis ir google žemėlapiukas.


4. Invite.lt - sistema, kuri leidžia lengvai ir greitai sukurti elektroninį kvietimą į renginį. Visai neblogas dalykas ir kažkas naujo ;)


5. darbubankas.lt dar viena svetainė padedanti darbdaviams surasti darbuotojus. Nors dabar pastebiu, kad mažai kas ieško naujų darbuotojų, o ieškančių darbdavių daugėja (Ir čia magiškas žodis KRIZĖ). Taigi atvirkščias projektas gal turtų didesnį žmonių susidomėjimą?


6. Važiuojam.lt svetainėje galėsi susirasti bendrakeleivių savo kelionėms ir keliauti pigiau bei linksmiau. Klausimas, ar saugiau? :)


7. Svetainė už kurią turėtume padėkoti tele2. Puiki svetainė Kalėdų progą pasveikinti savo artimą ir praskaidrinti jam dieną. www.palinkek.lt


8. bid.lt dar vienas aukcionas tuo viskas ir pasakyta…. Na gal dar reikėtų paminėti, kad kiekvienas registruotas vartotojas gauna po 5 siūlymus. Sėkmės!


9. Panorama.lt - prekybos centro “”Panorama” interneto svetainė.


10. tuktuk.lt aukcionas, bet jau čia normalus :D Kiekvienas gali užsiregistruoti ir parduoti prekę per aukcioną.


 

Rodyk draugams

Šunų mylėtojams - bone.lt

2008-10-07


Na straipsnis gal truputi pavėluotai, bet jei dar kas nežino, siūlau susipažinti su nauja interneto svetaine, skirta šunų gerbėjams - www.bone.lt.

Prasidėjusi JAV, Japonijoje, šiandien naminių gyvūnėlių manija atsirito iki Europos. Dabar tai ne tik maisto ir reikmenų rinkos, bet ir gyvūnų grožio salonai, SPA, viešbučiai, mados namai… (vien JAV išleidžiama 41 mlrd. USD per metus, tai daugiau nei muzikai, kinui ir žaidimams kartu sudėjus). Tai rodo didelį emocinį sąryšį tarp šeimininkų ir jų augintinių, o internetas - puiki terpė išreikšti emocijas, pasirodyti ir bendrauti su panašiais į save. Sėkmingi panašių soc. tinklų pavyzdžiai užsienyje ir paskatino sukurti Lietuvos šunų šeimininkų internetinį tinklą - www.bone.lt

Kuo šis tinklas skiriasi nuo kitų?

Na visų pirma tinklo dalyviais, priežastis būti šiame tinkle yra tavo geriausias draugas - šuo :) Tad ryšiai tarp vartotojų - žmonių mezgasi būtent per šunis. Čia išryškėja šiandienos socialinių tinklų tendencijos - žmonės mažai bendrauja su atsitiktiniais žmonėmis, kurių nepažįsta arba su kuriais neturi bendrų interesų. Pastebėjome, jog mūsų atveju naujas tinklo dalyvis sparčiai užmezga naujus ryšius - pagal savo šuns veislę, klubus, problemas.

Kitas ryškus skirtumas - nekūrėme socialinio tinklo portalo tik kaip platformos bendravimui, apjungėme teminį informacinį naujienų portalą, mikro blog'us ir bendruomenę, dėl to Bone.lt gausu informacijos šuns šeimininkui, vartotojai turi galimybę nemokamai gauti on-line šunų ekspertų konsultacijas, taip pat turi galimybes saviraiškai rašydami savo šunų mikro blogus.


Man interneto svetainė pasirodė iš ties kokybiška. Svetainė: išvaizdi, informatyvi. To manau ir pakanka, kad taptų populiaria ir lankoma.


O gal Jūs matote trūkumų, o gal turite pasiūlymų bone.lt? Kviečiu juos išsakyti komentaruose, ten jūs visada laukiami! ;)

Rodyk draugams

Kas vyksta? Nauji internetiniai veidai

2008-10-02

Dar vienas aukcionas uzaciu.lt.


imk.lt nauja e-parduotuvė.


Atsidarė internetinis sporto žaidimas.


Atsinaujina skelbiu.lt puslapis.


Naujas serveriai.lt sezonas.


Dabar truputi plačiau:Uzaciu.lt aukcionas nieko daug nesiskiria nuo kitų aukcionų, tokių kaip 1cent.lt (dar jei kas neskaitėte užmeskit akį), centai.lt ir dar daugelį kitų. Dabar juos visus sunku ir suskaičiuoti būtų, Jau gal koks 10 Lietuvoje.  O uzaciu.lt visų pirma galėtumėme išskirti tuo, kad jis dar naujas, mažokai žinomas, pasiūloma dar už daiktus gan nedaug ir dideli šansai laimėti, pavyzdžiui: apple ipod nano už 12ct arba 94cm įstrižainės televizorius už už 45ct. Antras dalykas tai, kad užsiregistravę gauname 7 kreditus, tai yra 2 siūlymai ir 1 kreditas lieka. Ir trečia tai, kad laimėtą prekę galime iškeisti į kreditus.IMK.lt. Apie šią parduotuvę, kažką daug tingiu rašyti :), tai geriau paklausykit ką kalba.


Einame toliau.spoleague.com. Tai internetinis žaidimas, kuriame jūs, esate futbolo ar krepšinio komandos vedlys į pergales. spoleague.com žaidime tu atlieki sprendimus dėl realių sporto varžybų baigčių. Žaidime tu konkuruoji su kitų registruotų narių komandomis. Jei pavyksta laimėti savo šalies lygą, tavo komanda įgauna teisę atstovauti Europos turnyruose. Atrodo gan įdomus. Svetainė nauja, o jau užregistruota beveik 600 vartotojų ir sukurta daugiau nei 750 komandų.Prieš porą dienų atsinaujino skelbiu.lt puslapis. Aplankęs svetainę labai nuliūdau, nes nieko gero nepamačiau. Kas liečia išvaizdą tai tikrai atrodo kur kas bjauriau. Kam reikėjo dėti tokį didelį logotipą? Kam tokios didelės raidės ir mygtukai? Labai sugrūstai viskas. Apačioje atsiranda slinkties juosta ant 1024×768 monitoriaus rezoliucijos. Be to dešinėje pusėje nukirpti piešinėliai. Visa svetainė labai neestetiškai atrodo. Puslapis labai žinomas, uždirba nemažus pinigus, todėl galėtų skirti daugiau lėšų puslapio gerinimui.Na ir galiausiai, naujas serveriai.lt sezonas. 


“Daugeliui vasara buvo atostogų ir poilsio metas, tačiau ne Serveriai.lt. Pastaraisiais mėnesiais intensyviai dirbome - atnaujinome įrangą, optimizavome paslaugų teikimo procesus, mažinome sąnaudas. To rezultatas - dar kokybiškesnės paslaugos ir palankesnės kainos mūsų klientams.


Nuo rugsėjo 1 dienos populiariausių Lietuvoje domenų, tokių kaip .lt, .eu, .com, .net, .org, .info, .biz ir .name kainas sumažiname iki 25 Lt + PVM metams. Skaičiuojant nuo pat paslaugų teikimo pradžios, diegdama naujoves, Serveriai.lt pradinę domenų kainą sumažino 8 kartus – nuo 200 litų 2003 metais iki 25 litų 2008 metais.


Mažiau populiarūs .mobi domenai kainuos 50 Lt + PVM metams, o .be, .cc, .ch, .cn, .de, .es, .lv, .me, .com.mx, .ru, .tv, .co.uk ir .us – 100 Lt + PVM.


Keičiame ir serverių paslaugas – nuo šiol visiems talpinimo planams dvigubinamas duomenų srautas, todėl svetainės galės būti dar intensyviau lankomos ir naudojamos. Kartu visiems dedikuotų serverių planams suteikiamas 10 Mbps pralaidumas be srauto skaičiavimo.”


Tai va šiam kartui tiek. 


 

Rodyk draugams

Atsinaujino puslapis apie uždarbį internete

2008-09-08


     Tikriausiai visi, kurie domisi apie uždarbį internete, bent kartą yra atsidūrę interneto svetainėje uzdarbis.lt. Čia susirinkusi, gan didelė žmonių kompanija kuri aktyviai dalyvauja diskusijose. Iš viso forume jau yra užsiregistravę virš 10 000 narių kurie yra parašę daugiau nei 600 000 pranešimų. Forumuose daug diskutuojama: it, e-prekybos ir kitomis temomis. Prekiaujama: valiutomis, įvairiomis interneto svetainėmis, be to gausu įvairių su web dizainu susijusių konkursų, taigi kiekvienam pasistengus bus galima ir užsidirbti vieną kitą litą. ;)


     Na, o naujiena ta, kad pagaliau uždarbis.lt tapo ne vien forumu! Užvakar jis startavo dar kaip portalas. Bet kol kas jis tik beta versijoje, todėl kažko naujo, išskyrus dizainą, nerasime. Tačiau, įdomiausia tai, kad uždarbis.lt išleis pirmąjį savo žurnalą. Jis turėtų būti išleistas rugsėjo pabaigoje, 10 000 kopijų tiražu. Leidinys bus platinamas nemokamai, bet kol kas atkeliaus tik į Vilniaus ir Kauno mokyklas bei universitetus.


     Uždarbis.lt sako: “Šis žurnalas skirsis nuo kitų IT leidinių tuo, kad daugiausia jo turinio bus skirta žmonėm: internete gerai žinomiems ar daug pasiekusiems informacinių technologijų dėka. Numeryje skaitytojai sulauks mažiausiai dviejų interviu. Aišku, nebus apsieita ir be technologijų įdomybių, straipsnių bei naujienų.”


     Taigi, linkime Jiems sėkmės ir laukiame uždarbio.lt leidinio!


 

Rodyk draugams

Lietuva.lt ar tikrai sprendimas geras?

2008-08-11

     


Šiandiena aprašiau jau apie dabartinį lietuva.lt svetainės veidą. Bet pastebėjau, kad buvo ir kitas variantas kurį pasiūlė “Gaumina” http://www.unofficialwebsiteoflithuania.com/. Todėl nusprendžiau parodyti jį ir Jums. Peržiūrėkite, palyginkite, pagalvokite ir nuspręskite kurį būtumėte pasirinkę Jūs, kuris sprendimas labiau atspindėtų Lietuvos veidą? Gal prieš išrenkant svetainę taip pat reikėjo liaudžiai leisti prabalsuoti kaip ir prekinio ženklo konkurse?

Rodyk draugams

Olimpiniai Lietuvos interneto vartai - atsivėrė

2008-08-11


Vartydamas Interneto archyvus, atsiminiau apie dar visai neseniai vykusi ir daug šurmulio sukėlusį Lietuvos prekinio ženklo konkursą ir jo laimėtoją. Ir dar kartą perskaičius jau seniau skaitytą straipsnį kurio dėka man toptelėjo mintis aplankyti oficialų Lietuvos interneto puslapį - lietuva.lt ir buvau tikrai maloniai nustebintas, nes išvydau gražų ir svarbiausia pagaliau veikiantį interneto puslapį. Taigi po savaitgalio nusprendžiau jį aprašyti, tačiau šiandiena pastebėjau, kad aš ne pirmas ir nepaskutinis kuris rašau apie tai.


Tik įėjus į Lietuva.lt žvilgsnis iš kart krito į Lietuvos prekinį ženklą - logotipą. Pilnai užsikrovus interneto svetainei pastebėjau, kad puslapyje pagrindinė mintis 2008 Olimpiada.  Todėl, manau, kad po olimpiados puslapis truputi, pasikeis arba gal toks ir liks iki kitų 2009 metų Olimpiados.Bendras svetainės vaizdas atrodo neblogai, viskas pasirodė kokybiškai ir gražiai atlikta, nors ir aptikau klaidų, kaikur išsikraipę ir ne visai vietoje padėti tekstai. Nelabai patiko svetainės melodija. Iš pradžių tokia griausminga, kaip strateginiuose karų žaidimuose, o vėliau tokia rami, labai panašiai kaip SIMS žaidime kai statai namą ( kas yra žaidęs tas žino :] ). Šiek tiek mane nustebino, kad sprendimas “Dizaino kryptis”, visados maniau, kad šio darbo imsis “Gaumina”


Labai įdomus svetainių kalbų pasirinkimas. Anglų, sutinku, reikalinga, prancūzų, na blogiau nebus, bet kam ta kinų tai niekaip nesupratau. Bet Labiausiai mane nustebino, kad nėra rusų kalbos, atsipeikėkite! Juk su kaimyninėmis šalimis: Lenkija, Latvija, Estija galų gale pačia Rusija, tik rusų kalba tesusikalbėtumėte, o jau nekalbu, apie Lietuvoje nemažą procentą gyvenančių kitataučių, kurie vien rusiškai tekalba. Tikiuosi, kad ši grubi klaida bus greit ištaisyta.Pačios informacijos apie Lietuva


manau pakanka. Juk mažai, kas nori skaityti ilgus romanus. Yra faktai apie Lietuvą, paminėti pagrindiniai įvykiai, lėmę Lietuvos raidą. Taip pat apie turizmą, kultūrą, ekonomiką ir žinoma daugiausiai apie Olimpiadą.


Pabaigai pasakysiu, kad puslapis gavosi tikrai vykęs tik gal perdaug perėjo į Olimpinę pusią. O ką apie lietuva.lt manote Jūs?

Rodyk draugams